O autorce

Malá LucinkaNarodila jsem se v roce 1979 v Novém Jičíně. Mnohokrát jsem se stěhovala: do Karolinky na Valašsku, Budišova nad Budišovkou, na hrad Sovinec, do Ostravy atd. Momentálně žiji v Brně. Národnost cítím a tedy i uvádím moravskou.

Studium: V roce 1997 jsem maturovala na střední zahradnické škole v Ostravě. Později jsem absolvovala různé kurzy z oblasti sociálních služeb a kurz muzikoterapie. Složila jsem také se svou kolií zkoušky z canisterapie. V roce 2010 jsem dokončila dálkové studium na univerzitě Palackého v Olomouci, obor pedagog volného času. Celoživotně mi nejvíce vyhovuje samostudium plus škola života.

Velká LucinkaPráce všeho druhu: Jak je patrné z předchozích odstavců, zajímám se o život ze všech stran. Strávila jsem čtyři roky v záchranné stanici pro dravce a sovy v ČSOP Sovinecko. Zde jsem také byla nápomocna u záchranného chovu valašky černé. Pak jsem pracovala postupně jako zahradnice, volnočasová pracovnice v domově pro seniory, vychovatelka a později i osobní asistentka u postižených dětí. Vyzkoušela jsem si taky šoubyznys, když jsem se soukala s kulturistou Bobem Divílkem do krabice z plexiskla o rozměrech 48 x 78 x 56 cm. Vystupovali jsme např. na Žofíně při předávání cen Lyžař roku 2008. Zde je zkrácená verze vystoupení na plese primátora.

Nejlépe se ale cítím v tvůrčích vodách coby OSVČ. Proto jsem píšící ilustrátorkou. Jsem také členkou ČSOP Veronica a členkou Koalice proti palmovému oleji. Stále více se zajímám o ekologická i člověčí témata, o čemž píšu např. v blozích.

Lucinka a její Románek Soukromí: Můj manžel se jmenuje Roman a pracuje jako ajťák.

V roce 2012 se nám narodila dcera Andělka, v roce 2016 syn Antonín.

Mezi mé nejvýraznější koníčky patří kromě mé práce také muzika (zpívala jsem a hrála na autoharfu v kapelách Keltgrass Band a Ostrá tráva), kynologie, četba různé literatury a poezie a pečení vánočního cukroví (zatím zvládám celkem 50 druhů).

To jsme my