Publikované články

Nový prostor

logoČasopis, který poskytuje lidem v sociální tísni možnost řešit vlastními silami svou situaci. Jeho obsah je „antikonzumní“, chytrý a přináší nové úhly pohledu na dění kolem nás. Sice s ním občas názorově nesouhlasím, ale jednoznačně mu fandím! Proto jsem se stala externí redaktorkou Nového prostoru. Dělávám rozhovory s prodejci NP z Brna a místy píšu i články.


Mladá fronta

logoV magazínu MF Víkend mi v rámci Kavárny vyšel rozhovor s 95letým Janem Gomolou, charakterním mužem, jenž musel během 2. světové války bojovat na straně Němců. Název článku: Byl jsem jen figurkou na šachovnici.


Svět psů

logoMezinárodní kynologický časopis. V roce 2011 mi zde vyšel seriál, přibližující kynologům svět nemocných, postižených nebo starých lidí: Canisterapie – nejen o psí vlídnosti.


Haf a mňau

logoČasopis pro milovníky psů a koček, který také aktivně pomáhá opuštěným a týraným zvířatům. Psala jsem do něj několikrát na téma Soužití psů a dětí.


Vodítko

logoObčasník občanského sdružení Podané ruce, Frýdek – Místek. Zde čas od času přispívám různými postřehy z mé canisterapeutické praxe nebo mnou literárně upravenými zprávami od klientů.


Náš domov

logoČtvrtletník Domova na Čujkovově v Ostravě. V letech 2007 a 2008 jsem jako zdejší zaměstnankyně spolupracovala s tamní „redakcí“. Vyhledávala, zaznamenávala jsem a zpracovávala zajímavé příběhy či autorskou poezii místních seniorů (nejadrenalinovější byl článek Dopisy z Argentiny).